Бібліотечна педагогіка, або виховання книжкою
Ключові слова:
бібліотечна педагогіка, виховання книжкою, читання, форми залучення і популяризації книжкиАнотація
Висвітлено теоретичні питання розвитку бібліотечної педагогіки, визначено її функції та завдання. Розкрито основні форми і методи роботи бібліотекаря й вчителя у вихованні книжкою. На конкретних прикладах доведено актуальність реалізації бібліотечної педагогіки в сучасній школі та бібліотеці.
Посилання
Балика Д. Бібліологічна педагогіка / Д. Балика. – Київ, 1928. – 14 с.
Бібліотека і архів Івана Огієнка (Митрополита Іларіона) [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://h.ua/story/64741/. – Назва з екрана.
Бородина В. А. Теория и технология читательского развития в отечественном библиотековедении : монография : в 2 ч. / В. Бородина. – Москва : Шк. б-ка, 2006. – 336 с.
Гончаренко С. І. Український педагогічний словник / С. Гончаренко. – Київ : Либідь, 1997. – 376 с.
Грінченко Б. Перед широким світом / Борис Грінченко. – Київ : Друк. С. А. Борисова, 1907. – 318 с.
Сухомлинський В. О. Вибрані твори : в 5 т. / В. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1976. – Т. 1–5.
Фіцула М. М. Педагогіка : навч. посіб. / М. Фіцула. – Київ : Академвидав, 2009. – 560 с.
Черниш Н. Основи бібліології : навч. посіб. / Н. Черниш. – Київ : Наша культура і наука, 2014. – 219 с.
Чтение как увлечение / [сост.-ред.: О. Л. Кабачек, Е. В. Куликова]. – Москва : РГДБ, 2006. – 315 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правові основи редакційної політики базуються на Конституції України, відповідних нормах Цивільного кодексу України, законах України „Про авторське право і суміжні права”, „Про видавничу справу” та інших нормативних актах, які охороняють особисті немайнові права та майнові права суб’єктів авторського права і суміжних прав.
Право авторства належить авторам статей. Автором вважається дослідник, який дотримався всіх вимог до підготовки статті.
Виключні права на використання матеріалів „Наукових праць Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського” належать ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського як засновнику і видавцю. Передрукування матеріалів повністю або частково з освітньою або дослідницькою метою можливе лише за умови посилання на вихідні дані видання з обов’язковим зазначенням правовласника та імен авторів статей.
Допускається вільне відтворення й використання матеріалів видання в особистих, інформаційних, наукових, навчальних або культурних цілях відповідно до чинного законодавства України. Інші види використання можливі тільки після укладення відповідних письмових угод з правовласником.
У разі створення на основі опублікованих у виданні статей нових, творчо самостійних творів, цитування або перекладу фрагментів статей потрібно посилатися на першоджерело з дотриманням правил цитування.
Редакційна колегія видання реагує на сигнали, пов’язані з питаннями інтелектуальної власності, та працює над упередженням потенційних порушень чинного законодавства України щодо інтелектуальної власності та авторського права.