ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ: ТРАДИЦІЇ, ДОСВІД ТА СУЧАСНИЙ СТАН
Ключові слова:
патріотизм, націоналізм, національно-патріотичне виховання, спеціалізовані бібліотеки для дітейАнотація
У даній статті розглянуто проблему формування патріотичних поглядів у громадян та акцентовано увагу на необхідності нових підходів до патріотичного виховання молоді. Висвітлено основні нормативно-правові документи, що визначають напрям виховання патріотизму у молоді. Зроблено акцент на відмінності сутності понять «патріотизм» та «націоналізм» у термінології незалежної України та радянських часів. Підкреслено важливу роль спеціалізованих бібліотек для дітей у вихованні юних патріотів та розглянуто основні заходи, які проводилися дитячими бібліотеками у напрямі національно-патріотичного виховання за останні роки.
Посилання
Вавринчук М. П. Націоналізм та національний патріотизм: сутність та відмінності / М. П. Варвинчук, М. В. Яруш // Університетські наукові записки = University scientific notes. 2008. – № 1. – С. 420–425.
Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах : наказ М-ва освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641 // Позашкілля. – 2015. – Серп. (№ 8). – С. 4–20.
Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді : указ Президента України від 12 черв. 2015 р. № 334 // Уряд. кур'єр. – 2015. – 16 черв. (№ 106). – С. 7.
Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки : указ Президента України від 13 жовт. 2015 р. № 580 // Уряд. кур'єр. – 2015. – 17 жовт. (№ 193). – С. 10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правові основи редакційної політики базуються на Конституції України, відповідних нормах Цивільного кодексу України, законах України „Про авторське право і суміжні права”, „Про видавничу справу” та інших нормативних актах, які охороняють особисті немайнові права та майнові права суб’єктів авторського права і суміжних прав.
Право авторства належить авторам статей. Автором вважається дослідник, який дотримався всіх вимог до підготовки статті.
Виключні права на використання матеріалів „Наукових праць Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського” належать ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського як засновнику і видавцю. Передрукування матеріалів повністю або частково з освітньою або дослідницькою метою можливе лише за умови посилання на вихідні дані видання з обов’язковим зазначенням правовласника та імен авторів статей.
Допускається вільне відтворення й використання матеріалів видання в особистих, інформаційних, наукових, навчальних або культурних цілях відповідно до чинного законодавства України. Інші види використання можливі тільки після укладення відповідних письмових угод з правовласником.
У разі створення на основі опублікованих у виданні статей нових, творчо самостійних творів, цитування або перекладу фрагментів статей потрібно посилатися на першоджерело з дотриманням правил цитування.
Редакційна колегія видання реагує на сигнали, пов’язані з питаннями інтелектуальної власності, та працює над упередженням потенційних порушень чинного законодавства України щодо інтелектуальної власності та авторського права.